Breadcrumb NavXT - en to az translation catalogue (181 entries)

en: %s Archive Display
az: %s Arxiv Görünüşü

en: %s Hierarchy
az: %s İerarxiya

en: %s Hierarchy Display
az: %s İerarxiya Görünüşü

en: %s Root Page
az: %s Təməl Səhifə

en: %s Template
az: %s Şablon

en: %s Template (Unlinked)
az: %s Şablon (Bəyənilməyən)

en: %sDonate%s: Love Breadcrumb NavXT and want to help development? Consider buying the author a beer.
az: %sPul Yardımı%s: Breadcrumb NavXT - ni bəyəndiniz və inkişafına kömək etmək istəyirsiniz? Müəllifi pivə almağa görə nəzərə alın.

en: %sOnline Documentation%s: Check out the documentation for more indepth technical information.
az: %sOnline Dokumentasiya%s: Çoxlu texniki məlumat zənginliyi üçün dokumentasiyanı yoxlayın.

en: %sReport a Bug%s: If you think you have found a bug, please include your WordPress version and details on how to reproduce the bug.
az: %sReport a Bug%s: Əgər səhv tapdığınızı düşünürsünüzsə, zəhmət olmasa WordPress versiyasını və səhvi necə aradan qaldırmaq barədə ətraflı olaraq daxil edin.

en: %sTranslate%s: Is your language not available? Contact John Havlik to get translating.
az: %sTərcümə%s: Sizin diliniz mövcud deyil? John Havlik ilə tərcümə üçün əlaqə yaradın.

en: %sTutorials and How Tos%s: There are several guides, tutorials, and how tos available on the author's website.
az: %s Dərsliklər və İzahlar %s: Müəllifin web saytında çoxlu dərsliklər, izahlar və necə etmək barədə yazılar mövcuddur.

en: &mdash; Select &mdash;
az: &mdash; Seçin &mdash;

en: 404 Template
az: 404 Şablonu

en: 404 Title
az: 404 Başlığı

en: <a title="Go to %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>
az: <a title="Keçid edin %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>

en: <a title="Go to %title%." href="%link%">%htitle%</a>
az: <a title="%title% üçün gedin." href="%link%">%htitle%</a>

en: <a title="Go to the %title% archives." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>
az: <a title="%title% arxivlərə keçid edin." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>

en: <a title="Go to the %title% category archives." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>
az: <a title="%title% kateqoriya arxivlərinə keçid edin." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>

en: <a title="Go to the %title% tag archives." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>
az: <a title="%title% tag arxivinə keçid edin." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>

en: A collection of settings most likely to be modified are located under this tab.
az: Bu Tab altında daha çox dəyişdirilən tənzimləmələrin kolleksiyası yerləşir

en: Adds a breadcrumb trail to your sidebar
az: Sizin sidebara breadcrumb zolağı əlavə edir.

en: Articles by: %htitle%
az: Artikllər tərəfindən: %htitle%

en: Articles by: <a title="Go to the first page of posts by %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>
az: Məqalələr: <a title="%title% ilə olan postların ilk səhifəsinə keçid edin." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>

en: Attachment Template
az: Fayl Yükləmə Şablonu

en: Attachment Template (Unlinked)
az: Fayl Yükləmə Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Attempt to fix settings now.
az: Tənzimləmələri düzəltmək üçün cəhd edin.

en: Author Archives
az: Müəllif Arxivi

en: Author Display Format
az: Müəllif Görüntü Formatı

en: Author Template
az: Müəllif Şablonu

en: Author Template (Unlinked)
az: Müəllif Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Blog Template
az: Blog Şablonu

en: Blog Template (Unlinked)
az: Blog Şablonu (Linksiz)

en: Breadcrumb NavXT Settings
az: Breadcrumb NavXT Tənzimləmələri

en: Breadcrumb Separator
az: Breadcrumb Ayırıcı

en: Breadcrumb trail in list form
az: Breadcrumb zolağı form siyahısında

en: Breadcrumb trail with separators
az: Breadcrumb zolağı ayırıcılar ilə

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Category Template
az: Kateqoriya Şablonu

en: Category Template (Unlinked)
az: Kateqoriya Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Complete now.
az: İndi Tamamlayın.

en: Current Item
az: Cari Element

en: Date Template
az: Tarix Şablonu

en: Date Template (Unlinked)
az: Tarix Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Dates
az: Tarixlər

en: Default settings successfully installed.
az: Standart tənzimləmələr uğurla quraşdırıldı.

en: Export
az: İxrac

en: Fix now.
az: İndi cəh edin.

en: For the settings on this page to take effect, you must either use the included Breadcrumb NavXT widget, or place either of the code sections below into your theme.
az: Tənzimləmələrin bu səhifədə effekt verməyi üçün, daxil edilən Breadcrumb NavXT widget-ni istifadə etməlisiniz, ya da kod bloklarını temanızın içinə daxil eməlisiniz.

en: General
az: Ümumi

en: Giving Back
az: Geri Vermək

en: Go to PayPal to give a donation to Breadcrumb NavXT.
az: Breadcrumb NavXT üçün pul yardımı etmək üçün PayPal-a keçid edin.

en: Go to the %s support post for your version.
az: Öz versiyanız üçün %s dəstək mqaləsinə gedin.

en: Go to the Breadcrumb NavXT online documentation
az: Breadcrumb NavXT online dokumentasiyasına keçid edin

en: Go to the Breadcrumb NavXT support post for your version.
az: Sizin versiya üçün Breadcrumb NavXT dəstək məqaləsinə  keçid edin.

en: Go to the Breadcrumb NavXT tag archive.
az: Breadcrumb NavXT tag arxivinə gedin

en: Go to the Breadcrumb NavXT translation project.
az: Breadcrumb NavXT tərcümə proyektinə keçid edin.

en: Hide the trail on the front page
az: Ana səhifədə zolağı gizlədin

en: Home
az: Ana Səhifə

en: Home Breadcrumb
az: Ana Səhifə Breadcrumb

en: Home Template
az: Ana Səhifə Şablonu

en: Home Template (Unlinked)
az: Ana Səhifə Şablonu (Linksiz)

en: Home Title:
az: Ana Səhifə Başlığı:

en: Import
az: İdxal

en: Import settings from a XML file, export the current settings to a XML file, or reset to the default settings.
az: Tənzimləmələri XML fayldan idxal edin, cari tənzimləmələri XML fayla ixrac edin, ya da standart dəyərlərə sıfırlayın.

en: Import/Export/Reset
az: İdxal/İxrac/Sıfırlama

en: Importing settings from file failed.
az: Fayldan tənzimləmələrin idxal edilməsi uğursuz oldu.

en: Include the paged breadcrumb in the breadcrumb trail.
az: Səhifələnmiş Breadcrumb-ı breadcrumb zolağında daxil edin.

en: Indicates that the user is on a page other than the first on paginated posts/pages.
az: İstifadəçi məqalələr/səhifələr səhifələnməsində (pagination) birincidən başqa səhifələrdə olarkən bildirir.

en: Insufficient privileges to proceed.
az: Davam etmək üçün kifayət qədər icazə yoxdur.

en: Limit the length of the breadcrumb title.
az: Breadcrumb başlığının uzunluğunu məhdudlaşdırmaq

en: Link Current Item
az: Cari Elmentin Linki

en: Link the breadcrumbs
az: Breadcrumblar linki

en: List
az: Siyahı

en: Load default settings now.
az: Standart tənzimləmələri yükləyin.

en: Main Site Breadcrumb
az: Əsas Sayt Breadcrumb-ı

en: Main Site Home Template
az: Əsas Sayt Ana Səhifə Şablonu

en: Main Site Home Template (Unlinked)
az: Əsas Sayt Ana Səhifə Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Main Site Home Title:
az: Əsas Sayt Ana Səhifə başlığı:

en: Mainsite Breadcrumb
az: Əsas sayt üçün Breadcrumb

en: Max Title Length:
az: Maksimum Başlıq Uzunluğu:

en: Migrate now.
az: İndi Köçürün.

en: Migrate the settings now.
az: Tənzimləmələri köçürün.

en: Miscellaneous
az: Müxtəlif

en: Output trail as:
az: Zolağı bu cür xaric et:

en: Page %htitle%
az: Səhifə %htitle%

en: Page Template
az: Səhifə Şablonu

en: Page Template (Unlinked)
az: Səhifə Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Paged Breadcrumb
az: Səhifələnmiş Breadcrumb

en: Paged Template
az: Səhifələnmə Şablonu

en: Pages
az: Səhifələr

en: Place the blog breadcrumb in the trail.
az: Blog breadcrumb-nı zolaqda yerləşdirin.

en: Place the home breadcrumb in the trail.
az: Ana Səhifə breadcrumb-ı zolaqda yerləşdirin.

en: Place the main site home breadcrumb in the trail in an multisite setup.
az: Əsas Sayt Breadcrumb-nı mutisayt quraşdırılması vəziyyətində olarkən zolaqda yerləşdirin.

en: Placed in between each breadcrumb.
az: Hər breadcrumb arasında yerləşdirilir.

en: Plain
az: Düz

en: Please include this message in your %sbug report%s.
az: Zəhmət olmasa bu mesajı öz %sbug report%s içinə daxil edin.

en: Post Format Template
az: Post Formatı Şablonu

en: Post Format Template (Unlinked)
az: Post Formatı Şablonu (Linksiz)

en: Post Formats
az: Post Formatları

en: Post Hierarchy
az: Post İerarxiyası

en: Post Hierarchy Display
az: Post İerarxiyası Görünüşü

en: Post Parent
az: Oxşar Postlar

en: Post Template
az: Məqalə Şablonu

en: Post Template (Unlinked)
az: Məqalə Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Post Types
az: Post Tipləri

en: Posts
az: Postlar

en: Quick Start
az: Cəld Başlanğıc

en: Reset
az: Sıfırlama

en: Resources
az: Resurslar

en: Reverse the order of the trail
az: Zolağın sıralanmasını əksinə çevirin.

en: Save Changes
az: Dəyişiklikləri yaddaşda saxlayın

en: Search Template
az: Axtarış Şablonu

en: Search Template (Unlinked)
az: Axtarış Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Search results for &#39;%htitle%&#39;
az: Axtarış nəticələri &#39;%htitle%&#39; üçün

en: Search results for &#39;<a title="Go to the first page of search results for %title%." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>&#39;
az: Bu nəticə üçün axtarış edin &#39;<a title="%title% Başlığı üçün axtarış nəticələrinin ilk səhifəsinə keçid edin." href="%link%" class="%type%">%htitle%</a>&#39;

en: Select a XML settings file to upload and import settings from.
az: Tənzimləmələri idxal etmək üçün XML tənzimləmələr faylını seçin.

en: Settings
az: Tənzimləmələr

en: Settings File
az: Tənzimləmələr Faylı

en: Settings successfully imported from the uploaded file.
az: Tənzimləmələr yüklənən fayldan uğurla idxal edildi.

en: Settings successfully migrated.
az: Tənzimləmələr uğurla köçürüldü.

en: Settings successfully reset to the default values.
az: Tənzimləmələr standart dəyərlərə uğurla qaytarıldı.

en: Settings successfully saved.
az: Tənzimləmələr uğurla yaddaşda saxlanıldı.

en: Settings successfully undid the last operation.
az: Tənzimləmələr son əməliyyata uğurla geri qaytarıldı.

en: Show the breadcrumb for the %s post type archives in the breadcrumb trail.
az: %s məqalə tipi arxivləri üçün breadcrumb-ı breadcrumb zolağında göstərin.

en: Show the taxonomy leading to a %s in the breadcrumb trail.
az: Təsnifat liderliyini %s üçün breadcrumb zolağında göstərin.

en: Show the taxonomy leading to a post in the breadcrumb trail.
az: Məqalənin taxonomy liderliyini breadcrumb zolağında göstərir.

en: Some settings were not saved.
az: Bəzi tənzimləmələr yaddaşda saxlanılmadı.

en: Styling
az: Stil

en: Tag Template
az: Tag Şablonu

en: Tag Template (Unlinked)
az: Tag Şablonu (Bəyənilməyən)

en: Tags
az: Taglər

en: Taxonomies
az: Taxonomy-lər

en: Text to show before the trail:
az: Zolaqdan əvvəl göstəriləcək mətn

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages and the breadcrumb is not linked.
az: Axtarış breadcrumb-ları üçün anchor şablonu, yalnız axtarış nəticələri bir neçə səhifələri birləşdirərsə və breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The anchor template for search breadcrumbs, used only when the search results span several pages.
az: Axtarış breadcrumb-ları üçün anchor şablonu,  yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The following settings were not saved:
az: Aşağıdakı tənzimləmələr yaddaşda saxlanılmadı:

en: The hierarchy which the breadcrumb trail will show.
az: Breadcrumb zolağı göstəriləcək olan ierarxiya.

en: The settings for all post types (Posts, Pages, and Custom Post Types) are located under this tab.
az: Bu Tab altında bütün post tipləri ((Postlar, Səhifələr, and Fərdi Post Tipləri) üçün tənzimləmələr yerləşir

en: The settings for all taxonomies (including Categories, Tags, and custom taxonomies) are located under this tab.
az: Bu Tab altında bütün taxonomy-lər (Kateqoriyalar, Taglər və fərdi taxonomy-lər daxil olmaqla) üçün tənzimləmələr yerləşir.

en: The settings for author and date archives, searches, and 404 pages are located under this tab.
az: Bu Tab altında müəllif və tarix arxivləri, axtarışlar və 404 səhifələri üçün tənzimləmələr yerləşir

en: The template for %s breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: %s breadcrumblar üçün  şablon,  yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The template for %s breadcrumbs.
az: %s breadcrumblar üçün şablon.

en: The template for 404 breadcrumbs.
az: 404 breadcrumb-ları üçün şablon.

en: The template for attachment breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: Fayl Yükləmə breadcrumb-ı üçün şablon, yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The template for attachment breadcrumbs.
az: Fayl Yükləmə breadcrumb-ı üçün şablon.

en: The template for author breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: Müəllif breadcrumb-ları üçün şablon, yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The template for author breadcrumbs.
az: Müəllif breadcrumb-ları üçün şablon.

en: The template for category breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: Kateqoriya breadcrumb-ları üçün şablon, yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The template for category breadcrumbs.
az: Kateqoriya breadcrumb-ları  üçün  şablon.

en: The template for date breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: Tarix breadcrumb-ları üçün şablon,  yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The template for date breadcrumbs.
az: Tarix breadcrumb-ları üçün şablon.

en: The template for page breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: Səhifə breadcrumb-ı üçüb şablon, yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The template for page breadcrumbs.
az: Səhifə breadcrumbları üçüb şablon.

en: The template for paged breadcrumbs.
az: Səhidələniş breadcrumb üçün şablon.

en: The template for post breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: Məqalə breadcrumb-ı üçün şablon, yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The template for post breadcrumbs.
az: Məqalə breadcrumb-ı üçün şablon.

en: The template for post format breadcrumbs.
az: Post Formatı breadcrumb-ları şablonu.

en: The template for post_format breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: Yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə,  post_format breadcrumb-ları üçün şablondur.

en: The template for tag breadcrumbs, used only when the breadcrumb is not linked.
az: Tag breadcrumb-ları  üçün şablon, yalnız breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə edilir.

en: The template for tag breadcrumbs.
az: Tag breadcrumb-ları  üçün şablon.

en: The template for the blog breadcrumb, used only in static front page environments and when the breadcrumb is not linked.
az: Blog breadcrumb-ı üçün şablon, yalnız statik ana səhifəsi vəziyyətində və breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə olunur.

en: The template for the blog breadcrumb, used only in static front page environments.
az: Blog breadcrumb-ı üçün şablon, yalnız statik ana səhifə vəziyyətində istifadə olunur.

en: The template for the home breadcrumb, used when the breadcrumb is not linked.
az: Ana Səhifə breadcrumb-ı üçün şablon, breacrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə istifadə olunur.

en: The template for the home breadcrumb.
az: Ana Səhifə breadcrumb-ı üçün Şablon

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments and when the breadcrumb is not linked.
az: Əsas Saytın Ana Səhifəsinin breadcrumb-ı üçün şablon, yalnız multisayt şəraitində və breadcrumb link ilə əlaqələndirilmədikdə  istifadə olunur.

en: The template for the main site home breadcrumb, used only in multisite environments.
az: Əsas Sayt Ana Səhifə breadcrumb-ı üçün şablon, yalnız multisayt şəraitində istifadə edilir.

en: Tips for the settings are located below select options.
az: Tənzimləmər üçün tiplər seçim tənzimləmələrinin aşağısında yerləşdirilib.

en: Title Length
az: Başlıq Uzunluğu

en: Title:
az: Başlıq:

en: Undo
az: Geri

en: Undo the last undo operation.
az: Son geri qaytarma əməliyyatını geri qaytarın.

en: Undo the options import.
az: Seçimlərin idxal edilməsini geri qaytarın.

en: Undo the options reset.
az: Seçimlərin sıfırlanmasını geri qaytarın.

en: Undo the options save.
az: Seçimlərin yaddaşda saxlanmasını geri qaytarın.

en: Using the code from the Quick Start section above, the following CSS can be used as base for styling your breadcrumb trail.
az: Yuxarıdakı Cəld Başlanğıc bölməsindəki kodu istifadə etməklə, növbəti CSS sizin breadcrumb zolağı üçün təməl olaraq istifadə ediləcəkdir.

en: Yes
az: Hə

en: Your plugin install is incomplete.
az: Sizin plugin quraşdırmanız natamamdır.

en: Your plugin settings are invalid.
az: Sizin plugin tənzimləmələri səhvdir.

en: Your settings are for a newer version.
az: Yeni versiya üçün sizin nizamlamalarınız.

en: Your settings are out of date.
az: Sizin tənzimləmələr köhnəlib.

en: display_name uses the name specified in "Display name publicly as" under the user profile the others correspond to options in the user profile.
az: display_name  istifadəçi profilinin seçimlərində təyin edilən "Adı kütləvi olaraq görüntüləndir" kimi görüntülənir.
